Projektowanie domów Bielsko - Architekt Kraków / Architekt Bielsko

Przejdź do treści

Menu główne:

DOM JEDNORODZINNY W IMIELINIE

lokalizacja: Imielin
powierzchnia: ~ 155 m2 + garaż 16 m2
typ: projekt budowlano - wykonawczy
inwestor: prywatny
autorzy: Marcin Jagiełło
data: 2016

    
Projektowany dom zlokalizowany jest w Imielinie w woj. śląskim, niedaleko Mysłowic. Sąsiednia zabudowa bardzo chaotyczna`i przypadkowa nie mogła być inspiracją dlatego skupiliśmy się na walorach i problemach samej działki oraz spełnieniu oczekiwań inwestora dotyczących funkcji.  

Niewielka działka zmusiła nas do maksymalnego przybliżenia się budynkiem do granicy północnej, z tego powodu na północnej elewacji nie zostało zaprojektowane żadne okno co umożliwiło zbliżenie się do granicy na 3 metry. Dzięki temu uzyskaliśmy większy ogród po stronie południowej a cała strefa dzienna na parterze została otworzona na południe. Z uwagi, iż funkcja na piętrze była zdecydowanie mniejsza powstały dwa użytkowe tarasy. Większy taras dostępny z głównej sypialni tworzy zadaszenie tarasu dostępnego ze strefy dziennej. Zadaszona jest również strefa wejściowa poprzez niewielkie wycofanie elewacji.  

Z uwagi na ograniczony budżet, budynek został wykończony głównie tynkiem, jedynie w strefie tarasu jak i wejścia głównego zdecydowaliśmy na zastosowanie droższego materiału, żaluzji drewnianej wykonanej z modrzewia syberyjskiego.
Marcin Jagiełło ARCHITEKT
Wczasowa 53, 43-300 Bielsko-Biała
tel.: 661 353 067 email: biuro@mj-a.pl
Kochanowskiego 18/20, 40-035 Katowice
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego